Založ si blog

3 minúty

Brat: Ty choď prvá!
Sestra: Nie, ty choď prvý!
Brat: Ako môžem ja ísť prvý, keď si predo mnou, šak nezmestím sa a dokonca mi blokuješ cestu!
Sestra: Bla, bla, bla, furt pičoviny hovoríš! Tak vždy budeš? Šak sa posuniem. Daah.
Brat: Dobre, mne je to jedno, ale mne budú dávať celý svet na dlaniach. Ja budem ten silnejší a ty budeš iba taky kokotko malý, nevyvinutý.
Sestra: Šak ti dávam prednosť, lebo minule keď som ťa predbehla tak si bol celý urazený, že čo si namýšľam, že nie som ani taká rýchla, aj čo ja viem čo si tam ešte pičoval tým malým vajíčkam, ktoré sme išli oplodniť.
Brat: Ty si vlastne celá vyplašená, lebo nevieš ako tam bude, lebo tu ti bolo dobre a tak. A tam môže byť kadeako, šak sme aj počuli nejaké čudné zvuky zvonku, hlavne autom keď sme sa vozili, lebo tam otec púšťal tie pičoviny z rádia, tie sračky americké či aké. No proste sračky.
Sestra: Ako ktoré, niektoré boli celkom chill. A nebojím sa! Ty sa bojíš ísť prvý, lebo to znamená, že budeš musieť byť bezo mňa niekoľko minút a nezvládneš to, budeš revať jak malé decko.
Brat: No počkaj, uvidíš pre toto jedného dňa! Ok, pôjdem ja. Ale vieš, že to znamená aj to, že sa prvý najem a ty budeš dlhšie hladná?
Sestra: Piči! A otec ťa bude mať skôr v rukách ako mňa?
Brat: Presne tak. A mamu to bude asi sto krát viacej bolieť, lebo sa budeme točiť ako idioti kým sa ja dostanem prvý z tejto piči. S prepáčením mama Adela, bolo to veľmi vulgárne odo mňa.
Sestra: Bolo. A to fest. Dobre, že nám nerozumejú, máme čas poriadne sa vypičovať a potom sa budeme musieť tváriť, že ničomu nerozumieme, že sú to pre nás nové slová bla bla bla blaaa, že svet je super a vlastne sami vieme aký je biedny. Ja neviem načo nám toto vôbec bolo, proste. Kde si? Počuješ?! Boha, už revem… A to ani sekunda neprešla…
Brat: A vraj ja budem revať ako malé decko… Ha! Počkám si tu ešte, také dobré… Čo ja viem… Tri minúty? To bude akurát… Vraj je tri magické číslo… Čo ja viem, možno je.

Autor: Aranea

Nechcem opustiť domov – deň 2.

08.01.2023

Prvé ráno v Srbsku je vždy magické. Je tu niečo, čo nikde inde nezažijete: Človečina. A únava. Po prerozprávanej noci nastáva desivé ráno. Všetci zrazu vyzeráme ako strašidlá z animovaných filmov. Čo iné čakáme po 4 hodinách spánku? Aj keď sme na tom tak boli len niektorí. Iní dodržali 3 hodinové meškanie. Veď ak chceme byť pekní, musíme spať. Hneď po [...]

. . . ako na Vianoce! Deň 1.

07.01.2023

Po ceste autom, kedy sme sa niekoľkokrát mentálne opustili, sme sa ocitli v Pivnici. V krásnom divadle Janka Čemana. Po dvoch náročných rokoch plných zhasnutých reflektorov, tiež po dosiahnutí nových a krajších svietiel pre umenie, som sa znova ocitla v tomto divadle. Preto som nadšená, keď vidím, že v našej dolnej domovine sa obnovuje Malý seminár. Alebo ak chcete – [...]

SOBOTA – Bude nám chýbať. .. .

23.08.2022

Je to tu! Náš posledný deň. Dúfali sme, že nepríde. Myšlienka odchodu od rodiny nikdy nie je príjemná. Hlavne v prípade, keď vieme, že sa stretneme až o rok. Na tomto seminári nám chýbala len jedna vec. Spánok. Ale pár dní sa to dá vydržať, nie? Inak sme mali všetko. Všetci sme si mysleli, že keď sa seminár presťahoval, už to nebude ten domov. Ale mýlili sme sa. [...]

lukašenko

Lukašenko: Pridajte sa k Moskve a Minsku, jadrové zbrane budú pre všetkých

28.05.2023 21:15

Minsk a Moskva tento týždeň podpísali dokumenty týkajúce sa rozmiestnenia ruských jadrových zbraní v Bielorusku.

Taliansko, Benátky kanál

Záhada v Benátkach: Canal Grande sa sfarbil dozelena

28.05.2023 18:20

Polícia vyšetruje príčinu. K akcii sa neprihlásilo žiadne environmentálne hnutie.

Mikloško

Majerský: Kandidátku KDH posilní do volieb uznávaná celebrita

28.05.2023 17:59

Šéf strany Milan Majerský v nedeľu ohlásil posilu KDH do volieb. Novým menom má byť politický veterán František Mikloško.

prigožin, vagnerovci

Prigožin sa sťažuje, že Kremeľ zakázal štátnym médiám o ňom informovať

28.05.2023 17:30

Správu o údajnom dobytí Bachmutu ruská štátna televízia odvysielala až po 20 hodinách od oznámenia vagnerovcov.

Píšeš? Píšem!

Celý svet hrá divadlo! Ale my to robíme dobre a radi :-) #slovacislovakom facebook.com/PisesPisem www.instagram.com/pisespisems…

Štatistiky blogu

Počet článkov: 17
Celková čítanosť: 27205x
Priemerná čítanosť článkov: 1600x

Autor blogu