Založ si blog

PONDELOK – Hudba zastaví aj kohúta

Ráno sme začali pracovať v dielňach a zoznamovať sa s ostatnými účastníkmi. Doobedie ubehlo tak, že sme si ani nevšimli, a už tu bol obed. S jemným meškaním naša dielňa vykročila do jedálne.
Čas obeda na tomto seminári je čarovný. Všetci sedíme pri jednom stole a spoznávame aj účastníkov z iných dielní, ktorých by sme inak v tom pracovnom zápale ani nestretli. Rozprávame sa o kohútoch, poliach so slnečnicami, ktorý strom má ako hlboké korene, a kde sa nachádzajú tie naše.
Po obede s plnými žalúdkami ideme znovu pracovať do dielní.
Hneď ako sme ukončili dielňu za prvý deň, bola tu večera. Presne rovnako magický čas tohto semináru ako obed. Len už zaspávame nad taniermi.
Vždy po večeri nás čaká ešte nejaký program. Dnes to bolo premietanie filmov a videodenníkov z minulého ročníka semináru. Bolo nádherné to sledovať a spomínať na ľudí, ktorí sa tento rok nemohli zúčastniť, spomínať na tie krásne momenty, ktoré sme spolu zažili. Sledovať ako sme sa zmenili a posunuli. Pred nami sme videli nás s plytkými koreňmi, ako nám ich za ten týždeň seminár spevnil a vrástol viac do zeme.
Niektorí ľudia sa ma pýtajú prečo chodím každý rok práve na tento seminár. Pri premietaní starých videodenníkov som si to uvedomila. Kvôli ľuďom, ktorí tvoria tento seminár. Kvôli atmosfére, ktorú títo ľudia vytvárajú a pripravili miesto, kde sa všetci cítime ako doma. Títo ľudia sú moja druhá rodina. Moja hudba, ktorá zastaví otravného kohúta, ktorý nás každé ráno budí.

PIATOK – sme prepojení

03.09.2023

Predposledný deň semináru. Všetci sú unavení ale štastní. Už sme sa dohodli, že budeme začínať o hodinu neskôr (aj keď všetci prídu o dve hodiny neskôr). Ráno po raňajkách začíname spoločným kávičkovaním a potom sa presunieme do dielní kde všetci dokončujú svoje projekty. Zajtra to už zostane len na štyroch dielňach. My ostatní sa konečne vyspíme, potom [...]

ŠTVRTOK – prežívame vďaka kofeínu

26.08.2023

Dnes si už uvedomujem, že pomaly, ale isto končíme. Hudobná dielňa mala koncert. Nechcela som, aby tento deň prišiel. Viem, že ak príde ten deň, keď budú prezentovať aj ostatné dielne, príde koniec semináru. Dnešný deň bol nádherný. Bol plný hudby a zábavy. Zajtra sa bude prezentovať dielna detského divadla, dielňa pouličného divadla a happeningu sa spojila s dielňou [...]

STREDA – Ona nenávidí kohúta

25.08.2023

Ani sa to nezdá, a sme v polovici semináru. Je to neuveriteľné ako sa za tie tri dni dokážu vytvoriť nové priateľstvá, ktoré (podľa mojich skúseností) vydržia celý život. A budúci rok budeme spomínať ako sme sa spoznali, čo všetko sme spolu prežili, ako sme vedľa seba spali na žinenkách, hrali bedminton o tretej ráno, spievali hymnu semináru, nevedeli sa zobudiť a [...]

Poľsko Bielorusko hranice plot dokončenie

Kaczynski odsúdil Hollandovej film o migrantoch ako protipoľský

23.09.2023 07:05

Pravicoví politickí lídri v Poľsku opäť verejne odsúdili najnovší celovečerný film od poľskej režisérky Agnieszky Hollandovej pred jeho piatkovou premiérou.

kaštieľ, Ostrá Lúka

Kaštieľ Ostrolúckych navštívia trinásti potomkovia rodu. Otvoria izbu Štúrovej Adely

23.09.2023 07:00

Vežičku, ktorú obývala Adela Ostrolúcka, cez víkend sprístupnia. Chýbať pritom nebude početné príbuzenstvo šľachtickej rodiny, ktorej v minulosti patril kaštieľ v Ostrej Lúke.

Taliansko, migrácia, Lampedusa

Migranti si našli ďalšiu trasu do Nemecka. Cez Poľsko

23.09.2023 06:40

Z Poľska sa stal kľúčový bod na ceste migrantov do Nemecka, uviedla nemecká verejnoprávna televízia ARD.

Volodymyr Zelenskyj, Justin Trudeau, Volodymyr Zelenskyj

ONLINE: Zelenskyj v Kanade: Moskva musí raz a navždy prehrať. A prehrá

23.09.2023 06:05, aktualizované: 08:39

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj žiadal Kanadu o podporu až do konečného víťazstva Ukrajiny nad Ruskom.

Píšeš? Píšem!

Celý svet hrá divadlo! Ale my to robíme dobre a radi :-) #slovacislovakom facebook.com/PisesPisem www.instagram.com/pisespisems…

Štatistiky blogu

Počet článkov: 23
Celková čítanosť: 32318x
Priemerná čítanosť článkov: 1405x

Autor blogu