Založ si blog

UTOROK – Vrátila som sa k rodine

Síce sme tu len dva a pol dňa, už mám pocit, že sme rodina. Je zaujímavé, že ľudia, ktorí sa nikdy nevideli, za dva dni majú pocit, že sa poznajú celý život. A to je čaro tohto semináru. Z cudzincov sa stávajú priatelia na celý život. Je to čarovné a zvláštne zároveň.
Rozmýšľala som, prečo to tak je. Prišla som na niekoľko záverov: Možno je to tým, že sa všetci úšastníci sprchujeme v dvoch sprchách. To človeka zblíži naozaj veľmi. Hlavne v mojom prípade. Človek, ktorý je zvyknutý sa sprchovať aj štyridsaťpäť minút si veľmi ťažko tento rituál skráti na päť, maximálne desať minút.
Máme zubné kefky v spoločnej šáločke na jednom z dvoch umývadiel pri telocvični. Keďže sú aj naše baktérie v jednej šáločke, tak sme nejak zvláštne prepojení. A ja každý deň len dúfam, že si nikto nezamenil kefku a omylom nepoužil moju.
Všetci účastníci spíme v telocvični teraz už na matracoch. Pekne v radoch vedľa seba. Možno aj tu je problém, prečo sme potom na druhý deň unavení. Lebo sa celú noc rozprávame. Je to ako keď sa po dlhom čase stretnete s priateľmi, s ktorými ste sa roky nevideli. A teraz si jednoducho musíme povedať všetko čo sa stalo, aj nestalo. Tieto večery milujem. Je to ako nájsť svoju stratenú časť duše pri ktorej ste ani nedúfali, že ju stretnete. Aj keď v tomto prípade je to viac duší.
Téma tohtoročného semináru je návrat. Aj ja som zistila, že som sa vrátila k mojej rodine. Aj keď nie pokrvnej, ale dušou sme rovnako zbláznení do umenia.

SOBOTA – Bude nám chýbať. .. .

23.08.2022

Je to tu! Náš posledný deň. Dúfali sme, že nepríde. Myšlienka odchodu od rodiny nikdy nie je príjemná. Hlavne v prípade, keď vieme, že sa stretneme až o rok. Na tomto seminári nám chýbala len jedna vec. Spánok. Ale pár dní sa to dá vydržať, nie? Inak sme mali všetko. Všetci sme si mysleli, že keď sa seminár presťahoval, už to nebude ten domov. Ale mýlili sme sa. [...]

PIATOK – Spíme v kaviarni so žabou na rukách

23.08.2022

Aj ďalšie dielne už majú odprezentované svoje projekty. Pomaly končíme. Či chceme, alebo nechceme. Na tomto seminári nám chýba len jedna vec. Spánok. Už sme v štádiu, kedy spíme aj v kaviarni na tulivakoch. Alebo na javisku pomedzi to, ako osvetľovači menia filtre vo svetlách. A áno, na zemi. Ale aj napriek tomu nechceme odísť. Možno práve toto je na tom všetkom to [...]

ŠTVRTOK – Koniec nám ohlasuje páv a vrana

19.08.2022

Seminár sa blíži ku koncu. Ohlasuje nám to škrekot pávov a vrán po celej Kovačici. Bociany budú odlietať s nami. Práve kvôli tomu si to teraz užívame najviac ako sa dá. Spievame, hráme, rozprávame sa, píšeme, smejeme sa a nespíme. Uvidíme, koľko hodín to budeme v pondelok dospávať. Ale stojí to za to. Sedieť do pol tretej rána v kaviarni, potom ísť hrať frisbee na [...]

čaputová malta

Čaputová si na Malte uctila pamiatku zavraždenej novinárky

05.10.2022 23:04

Ako prezidentka uviedla, maltskú novinárku Galiziovú zavraždili podobne ako slovenského reportéra Kuciaka pre jej investigatívnu prácu.

duginová

NYT: Americké tajné služby si myslia, že za atentátom na Duginovú je Ukrajina

05.10.2022 22:58

Americké spravodajské služby sa domnievajú, že časť ukrajinskej vlády schválila bombový útok, pri ktorom zahynula Darja Duginová, píše New York Times.

česko policie

Česká polícia pátra po mužovi, ktorý oblial ukrajinské veľvyslanectvo farbou

05.10.2022 22:34

Páchateľ, po ktorého totožnosti polícia pátra, polial plot, schody a informačné tabule veľvyslanectva.

Irán zemetrasenie

Severozápad Iránu zasiahlo zemetrasenie, hlásia zhruba 580 zranených

05.10.2022 21:42

Otrasy vychádzali z hĺbky približne desať kilometrov a podľa americkej geologickej služby mali magnitúdu 5,7.

Píšeš? Píšem!

Celý svet hrá divadlo! Ale my to robíme dobre a radi :-) #slovacislovakom facebook.com/PisesPisem www.instagram.com/pisespisems…

Štatistiky blogu

Počet článkov: 15
Celková čítanosť: 22944x
Priemerná čítanosť článkov: 1530x

Autor blogu