Založ si blog

STREDA – Ona nenávidí kohúta

Ani sa to nezdá, a sme v polovici semináru. Je to neuveriteľné ako sa za tie tri dni dokážu vytvoriť nové priateľstvá, ktoré (podľa mojich skúseností) vydržia celý život. A budúci rok budeme spomínať ako sme sa spoznali, čo všetko sme spolu prežili, ako sme vedľa seba spali na žinenkách, hrali bedminton o tretej ráno, spievali hymnu semináru, nevedeli sa zobudiť a zmeškali raňajky (ale náš skvelý Birko nám ich doniesol do dielní).
Mňa fascinuje ako sa dokážeme so všetkými počas semináru spoznať. Niektorých ľudí z týždňového semináru poznám lepšie ako iných, ktorých poznám roky. To je magickosť Píšeš? Píšem!!!. Vie spojiť aj ľudí, ktorí by sa v bežnom živote nemohli spoznať.
Tento seminár žije vďaka ľudom. Ako organizátorom, lektorom, tak aj účastníkom. A to je to najkrajšie, čo tu môžete vidieť (hneď po tých úžasných predstaveniach, koncertoch a výstavách samozrejme). Títo ľudia vždy držia spolu. Nech sa deje čokoľvek.
Tomuto semináru dodáva čaro aj to, kde sa nachádza. Kovačica je inšpiratívna. Viem si predstaviť, že len tak sedím v parku, píšem, okolo prechádzajú ľudia, s niekym sa porozprávam. Povie mi svoj životný príbeh, o ktorom nekôr budem môcť napísať. A takto isto to funguje na seminári. Ľudia rozprávajú svoje príbehy a ja sa nimi inšpirujem aj do blogov.
Pri písaní týchto blogov rada sedím v kaviarni, kde sa všetci stretávame. Za celý týždeň sledujem ako sa tu vytvárajú priateľstvá. Videla som, ako sa v prvých dňoch všetci rozprávajú (trochu nesmelo) o tom v ktorej dielni sú, lebo sedia pri sebe a bolo im divné byť ticho. No teraz, všetci spolu hrajú ping pong, obdivujú Katkine vlasy, Birkove tričká, filozofujú nad životom, umením a rozčulujú sa nad zvláštnymi kohútmi. To je niečo, čo v bežnom živote (aspoň ja) nevidím. Aby sa niekto perfektne spoznal s mnohými ľudmi len za tri dni. To je čaro semináru. Práve kvôli tomuto sem chodíme každý rok. Aby sme spoznali ľudí, ktorí milujú umenie a nenávidia kohútov rovnako my. Aby sme opäť stretli človečinu.

PIATOK – sme prepojení

03.09.2023

Predposledný deň semináru. Všetci sú unavení ale štastní. Už sme sa dohodli, že budeme začínať o hodinu neskôr (aj keď všetci prídu o dve hodiny neskôr). Ráno po raňajkách začíname spoločným kávičkovaním a potom sa presunieme do dielní kde všetci dokončujú svoje projekty. Zajtra to už zostane len na štyroch dielňach. My ostatní sa konečne vyspíme, potom [...]

ŠTVRTOK – prežívame vďaka kofeínu

26.08.2023

Dnes si už uvedomujem, že pomaly, ale isto končíme. Hudobná dielňa mala koncert. Nechcela som, aby tento deň prišiel. Viem, že ak príde ten deň, keď budú prezentovať aj ostatné dielne, príde koniec semináru. Dnešný deň bol nádherný. Bol plný hudby a zábavy. Zajtra sa bude prezentovať dielna detského divadla, dielňa pouličného divadla a happeningu sa spojila s dielňou [...]

UTOROK – Odostrite si žalúzie

23.08.2023

Už dnešné ráno bolo náročnejšie ako som čakala. Ale po tom, čo som asi dvadsaťkrát odložila budík, zobudila všetkých ostatných účastníkov semináru, som konečne vstala. Po tomto náročnom budíku a raňajkách nad ktorými sme všetci zaspávali, sme sa už posilnený tromi kávami presunuli do dielní. Po obede sme sa všetci išli pozrieť do galérie insitného umenia. [...]

Jan Lipavský

Lipavský príde na Slovensko, stretne sa s najvyššími predstaviteľmi. Rokovať budú aj o Ukrajine

14.06.2024 18:08

Český minister zahraničných vecí prichádza na Slovensko v čase, keď Česko začiatkom marca odložilo česko-slovenské medzivládne konzultácie.

SR Strečno I/18 doprava obmedzenie SSC VÚD ZAX

Pod Strečnom havarovalo auto, v úseku sa tvoria rozsiahle kolóny

14.06.2024 17:25

Úsek motoristom odporúčajú obísť cez Terchovú.

čaputová

Moje milované Slovensko, bolo mi cťou slúžiť ti, lúčila sa Čaputová. Krajina je zranená, ale verí jej

14.06.2024 15:44, aktualizované: 18:11

Zuzana Čaputová predniesla posledný verejný príhovor vo funkcii hlavy štátu.

Vladimir Putin

Putin nadiktoval štyri podmienky pre začiatok rokovaní s Ukrajinou. Agresorská zostava, odkázal Kyjev

14.06.2024 15:15, aktualizované: 16:47

Ukrajina sa bráni ruskej vojenskej agresii už 842 dní a invázne sily ovládajú približne pätinu ukrajinského územia.

Píšeš? Píšem!

Celý svet hrá divadlo! Ale my to robíme dobre a radi :-) #slovacislovakom facebook.com/PisesPisem www.instagram.com/pisespisems…

Štatistiky blogu

Počet článkov: 23
Celková čítanosť: 38756x
Priemerná čítanosť článkov: 1685x

Autor blogu